Nemocniční lékárna ÚVN nabízí široké spektrum stáží pro pregraduální i postgraduální studenty v oblasti farmacie, v rámci kterých vždy klademe důraz na teoretické i praktické prvky práce v lékárně s řadou odborných pracovišť fungujících v nemocnici fakultního typu. 

Vzdělávání farmaceutů

Pregraduální stáže poskytujeme pro studenty českých farmaceutických fakult v rozsahu až 4 týdnů. Pro studenty zahraničních fakult poskytujeme stáže zejména v rámci programu Erasmus. 
 
Postgraduální vzdělávání zajišťuje Nemocniční lékárna ÚVN v těchto programech:

  • Praktické lékárenství
    • Základní kmen lékárenský – 5denní stáž v akreditovaném zařízení poskytovatele lůžkové péče 

    • Specializovaný výcvik – 2denní stáž na Oddělení přípravy kontroly léčiv s přípravou lékových forem požadovaného rozsahu, 2denní stáž zaměřenou na poskytování odborných konzultací

  • Nemocniční lékárenství
    • Základní obor - 5denní stáž v nemocniční lékárně s odbornými odděleními

    • Nástavbový obor – 2 dny stáže na Oddělení přípravy onkofarmak, 1 den na Oddělení přípravy a kontroly léčiv (kontrola léčiv a oční léčivé přípravky), 1 den na Oddělení klinické farmacie
 
Kompletní přehled akreditovaných oborů můžete nalézt na:
 
 

Vzdělávání farmaceutických asistentů


Kvalifikační kurzy


Lékárna se podílí i na vzdělávání nelékařských profesí, konkrétně jsme parciálně zapojeni do Kvalifikačního kurzu Sanitář.

Kvalifikační kurzy - Ústřední vojenská nemocnice Praha

Pracovníci lékárny se dále účastní organizace řady odborných kongresů a konferencí pořádaných příslušnými odbornými společnostmi, jako je např. Sekce nemocniční farmacie či Česká komora farmaceutických asistentů.

V případě zájmu o stáž v naší lékárně nás můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Dokumenty ke stážím a platný ceník naleznete na Vzdělávání pracovníků lékařských profesí - Ústřední vojenská nemocnice Praha